Ogólne zasady przyprowadzania dzieci do przedszkola od 1 września 2020 roku.
(Zam: 31.08.2020 r., godz. 08.41)

Rozpoczynamy nowy rok szkolny.

Szanowni Państwo. Drodzy Rodzice.

Rozpoczynamy rok szkolny. Wyjątkowy, bo pełen niepokoju związanego z wirusem SARS-CoV-2. Staramy się bardzo, aby zapewnić dzieciom bezpieczny, ale także i przyjazny powrót do Przedszkola. Czeka nas wiele zmian, tyle samo zmian dotyczy Państwa, Rodziców. Procedury bezpieczeństwa zostały zaktualizowane i dostosowane do wytycznych oraz możliwości organizacyjnych Przedszkola.

Zasady obowiązujące od nowego roku szkolnego:

- do Przedszkola wchodzą wyłącznie osoby zdrowe (dotyczy dzieci i opiekunów), bez objawów infekcji dróg oddechowych,
- ograniczenie w każdej szatni do 2 rodziców i dzieci, dodatkowo w holu 1 rodzic i dziecko, reszta niestety musi poczekać przed Przedszkolem. Z naszego doświadczenia wynika, że największa liczba rodziców przyprowadza dzieci miedzy godziną 8 a 8.30. Proponujemy, aby uniknąć nadmiernej kolejki, przyjść 15 – 20 minut wcześniej (oczywiście Ci Rodzice, którzy mogą). Odstęp zawsze 1,5 m.
- wchodzą tylko osoby niezbędne, tzn. dziecko i 1 opiekun (nie dotyczy rodzeństw, które są wychowankami Przedszkola).
- każdy dorosły, wchodząc do budynku zakłada maseczkę lub przyłbicę i dezynfekuje ręce. Proszę pamiętać, płyny dezynfekujące są na bazie alkoholu, dzieci nie dezynfekują rąk, dzieci myją ręce po wejściu do Sali.
- nie przynosimy i nie wynosimy nic z Przedszkola, poza ubraniem dziecka i ubraniem na zmianę w materiałowym worku. Zabawki zostają w domu i czekają na dzieci. Rysunki dziecka będziemy gromadzić w segregatorach i przekazywać rodzicom raz na jakiś czas.
- nie myjemy zębów w Przedszkolu (do odwołania).
- Rodzic rozbiera dziecko w szatni i wprowadza do Sali, zatrzymując się przed drzwiami, nie wchodzi do Sali, nie jest to przestrzeń wspólna, tylko wyznaczona dla oddziału.
- w miarę możliwości zapewnia się taką organizację, aby oddziały nie stykały się ze sobą. Dzieci, pozostające na dyżurze (rannym lub popołudniowym) będą już stykały się z dziećmi z innych oddziałów.
Jeśli to możliwe prosimy aby dzieci przebywały w przedszkolu w godzinach pracy oddziału (Grafik dostępny w holu).
-odbiór dziecka na tych samych zasadach. Rodzice odbierają dzieci z sali, również ograniczona jest liczba osób przebywających w szatniach dzieci.

Prosimy przyprowadzać dzieci do 8.30 a odbierać po 14.30. Wszelkie inne sytuacje prosimy uzgadniać telefonicznie 22 772 45 91
lub 696322517 - telefon tylko do oddziału zorganizowanego w szkole.

Wszyscy rodzice zobowiązani są do szczegółowego zapoznania się z procedurami, zamieszczonymi na stronie internetowej w zakładce: Akty normatywne; regulaminy; polityka bezpieczeństwa dzieci aktualizacja od 1 września 2020 roku.

W pierwszym dniu wejścia dziecka do Przedszkola, rodzice dostarczają: oświadczenie wraz ze zgodą na mierzenie temperatury dziecka oraz upoważnienie do odbioru.
Dokumenty te dostępne w zakładce: załatw sprawę. Prosimy także, aby poinformować o zasadach przebywania w Przedszkolu te osoby, które zostaną przez rodziców upoważnione do odbioru dziecka. Liczymy na zrozumienie i ograniczenie czasu przebywania w budynku do niezbędnego minimum.

Bardzo prosimy, aby każde dziecko przyniosło paczkę wyciąganych chusteczek higienicznych oraz paczkę chusteczek mokrych. Prosimy również o przyniesieniu ubrań na zmianę.

Wytworzył: Bogusława Kaźmierczak, data: 31.08.2020 r., godz. 08.50
Wprowadził: Bogusława Kaźmierczak, data: 31.08.2020 r., godz. 08.41