Klub Naszej Ziemi

Klub Naszej Ziemi

Od 2009 roku nasze przedszkolaki czynnie uczestniczą we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia.

W 2010 roku nasze przedszkole otrzymało Grant na realizację projektu Przedszkolaki Ekolaki.

We wrześniu 2014 roku otrzymaliśmy Międzynarodowy Certyfikat ZIELONA FLAGA.

Więcej informacji i reportaży fotograficznych na stronie:

Przedstawiamy działania naszych "Przedszkolaków Ekolaków" w ramach Klubu Naszej Ziemi:
1) Prowadzenie hodowli: świnki morskiej o imieniu „Gwiazdor”, patyczaków i rybek.
2) Zorganizowanie przedszkolnego konkursu na najciekawszy i najładniejszy kącik przyrody.
Wszystkie grupy wzięły udział w konkursie gromadząc materiał przyrodniczy zebrany w naszym ogródku oraz z ciekawych miejsc z całej Polski (wakacyjne skarby). Konkurs zakończyło przyznanie nagród i wręczenie pamiątkowych statuetek przez Zastępcę Prezydenta Miasta Legionowo.
3) Wycieczka na targowisko miejskie w Legionowie:
-zakup owoców i warzyw,
-wykonanie i degustacja soków przygotowanych przez dzieci z grupy „Muchomorki”,
-upieczenie ciasta marchewkowego przez dzieci z grupy „Motylki”,
4) Zebranie plonów z przedszkolnego ogródka warzywnego. Oprócz uprawy pietruszki, szczypiorku, pomidorów, papryki w naszym przedszkolnym ogródku udało się nam wyhodować wspaniały okaz cukinii. Jesienią pojawiły się również pod naszymi drzewkami maślaki.
5) Zorganizowanie przedszkolnego przeglądu piosenki jesiennej „Na Jesienną Nutę” w Ratuszu Miejskim.
Wszystkie grupy zaprezentowały utwory o tematyce jesiennej z elementami ekologii.
6) Udział przedstawiciela naszego przedszkola z grupy „Biedronki” w konkursie wiedzy ekologicznej „Nasza Ziemia” zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 5 w Legionowie.
7)Udział naszego przedszkola w IV edycji Wielkiego Konkursu Ekologicznego BULIBA pod hasłem „Drugie życie śmieci”.
8) Opracowanie projektu „Mieszkańcy łąki” do internetowego konkursu EKO ODKRYWCY.
9) "Pola Nadziei" - zasadzenie cebulek narcyzów przez dzieci z grupy „Biedronki” i „Muchomorki”.
10) Wycieczki do Muzeum Łowiectwa w Warszawie, udział dzieci w zajęciach „Leśne zwierzęta duże i małe" oraz „Skrzydlaci przyjaciele”.
11) Całoroczne zbieranie makulatury, zużytych baterii i plastikowych opakowań.
12) Zajęcie III miejsca w konkursie „Rady na odpady” zorganizowanym przez Urząd Miasta Legionowo. Po całorocznej zbiórce makulatury i zużytych baterii, do której zaangażowaliśmy całe rodziny dzieci i pracowników oraz okolicznych mieszkańców udało się nam zdobyć cenną nagrodę.
13) Realizacja projektu edukacyjnego Mieszkańcy Łąki.
Wysianie w ogrodzie przedszkolnym nasion na łąkę - poznanie budowy kwiatu; poznanie i rozpoznawanie owadów spotykanych na łące: pszczoły osy, motyle, trzmiele. Rozpoznawanie i nazywanie roślin na łące; ustalenie co jest potrzebne do życia roślinom. Prowadzenie obserwacji przyrodniczych dla owadów, obserwacja wzrostu roślin i podlewanie roślin.
14) Udział w Programie Ochrony Kasztanowców – współpraca z Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Legionowo.
15) Zorganizowanie ogródka warzywnego, wysianie i wysadzenie roślin hodowanych w przedszkolu (papryka, pomidory, sałata, rzodkiewka, czosnek itp.).
16) Udział w akcji Pola Nadziei. Obserwacja wzrostu roślin; uzupełnienie klombu kwiatami ozdobnymi.
17) Zorganizowanie w przedszkolu uroczystego Powitania Wiosny, przygotowanie przez nauczycieli przedstawienia dla dzieci pt: „Wiosna radosna”.
18) Udział dzieci z grupy Muchomorów i Biedronek w wycieczce do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Uczestniczenie i w zajęciach biologicznych organizowanych przez Centrum Edukacji Przyrodniczo – Ekologicznej.
19) Wycieczka dzieci z grup: Słoneczka, Kubusie Puchatki, Motylki i Krasnoludki do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Obserwacja zwierząt, zorganizowanie wystawy prac plastycznych dzieci na temat spotkanych zwierząt.
20) Czynny udział w akcji Zbiórka elektrośmieci zorganizowanej przez Urząd Miasta Legionowo.
21) Otrzymanie przez Przedszkole kolejnego certyfikatu Kubusiowi Przyjaciele Natury.
22) Współpraca z Zespołem Szkół Nr 3 w Legionowie; udział przedstawicieli naszego przedszkola w happeningu pod hasłem „Razem bezpieczniej”.

Wytworzył: Bogusława Kaźmierczak, data: 09.10.2014 r., godz. 11.50
Wprowadził: Bogusława Kaźmierczak, data: 09.10.2014 r., godz. 11.40