"Dzień Piżamy - Pomagamy!"

Data: 25.10.2021 r., godz. 00.00    521
Współpraca z Fundacją "Gdy liczy się czas".

W czwartek 21 października 2021 roku dzieci, ich rodzice, nauczyciele oraz pracownicy naszego przedszkola, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej, prowadzonej przez Fundację "Gdy Liczy Się Czas" a organizowanej w ramach Ogólnopolskiego Charytatywnego Dnia w Piżamach na rzecz Onkochorych Dzieci. Tego dnia, w akcie solidarności z dziećmi przebywającymi na oddziałach onkologicznych, przedszkolaki a także pracownicy przedszkola założyli piżamy i pod hasłem „Dzień Piżamy – Pomagamy!”, wzięli udział w różnorodnych zajęciach a także w zbiórce pieniędzy na potrzeby chorych dzieci. Podczas zajęć nasze przedszkolaki uczyły się nie tylko empatii, ale również zrozumienia cierpień spowodowanych chorobami, leczeniem w szpitalu i wynikającego z nich odosobnienia. Celem akcji było także zwrócenie uwagi dzieci na istotę zdrowia, odpowiedzialności za otaczający je świat i ich samych. W wyniku akcji „Dzień Piżamy – Pomagamy!” dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10 im. Wandy Tomczyńskiej zgromadziły kwotę 1870 złotych, za co z tego miejsca serdecznie dziękujemy hojnym Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszego przedszkola.