XII QUIZ WIEDZY O FRYDERYKU CHOPINIE

Data: 14.02.2023 r., godz. 00.00    292
W Przedszkolu Miejskim nr 10 im. Wandy Tomczyńskiej w Legionowie, w dniu 9 lutego 2023 r., po dwóch latach przerwy, po raz dwunasty odbył się Quiz Wiedzy o Fryderyku Chopinie.

Jego uczestnikami były dzieci z najstarszych grup legionowskich przedszkoli. Tegoroczne spotkanie poprowadziły nauczycielki Elżbieta Wiączek oraz Wioletta Świątek. Celem quizu poświęconego wybitnemu polskiemu kompozytorowi było zachowanie ciekawej formuły, pozwalającej, poprzez zabawę, na zaangażowanie dzieci przy jednoczesnym zachowaniu merytorycznego charakteru pytań i oddaniu powagi tematyce. Uczestnicy quizu wykazali się rozległą wiedzą dotyczącą życia i twórczości Fryderyka Chopina. Spotkanie odbyło się w miłej i życzliwej atmosferze, a dobry humor nie opuszczał uczestników quizu. Wręczenie nagród, przy akompaniamencie muzyki Fryderyka Chopina, zwieńczył poczęstunek, przygotowany dla dzieci i ich opiekunów. Każdy uczestnik naszej zabawy został nagrodzony książką o Fryderyku Chopinie. Dyrektor Przedszkola Ewa Szmyd oraz nauczycielki odpowiedzialne za organizację quizu Chopinowskiego chciałyby w tym miejscu wyrazić podziękowania dla nauczycieli legionowskich przedszkoli za ich przygotowanie dzieci do udziału w quizie upamiętniającym Fryderyka Chopina.

Dla zwiększenia atrakcyjności spotkania dziewczynki z grupy Sówki zaprezentowały dla naszych gości taniec z chustami do utworu Fryderyka Chopina pt "Grande valse brillante".

Wioletta Świątek