Kalendarz Świąt Nietypowych

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Kalendarz Świąt Nietypowych"

Organizator: Miejskie Przedszkole nr 34 im. Kubusia Puchatka i Jego Przyjaciół z Oddziałami Integracyjnymi w Płocku

Termin realizacji: 01.10.2022r. - 31.05.2023r.

Projekt polegał na celebrowaniu wybranych dni i świąt nietypowych zamieszczonych w harmonogramie projektu.

Jego specyfika była odpowiedzią na wymogi edukacyne zawarte w podstawie programowej  ksztatcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego.

Główną ideą innowacji „Kalendarz świąt nietypowych" było rozbudzenie zainteresowania dzieci nietypowymi świętami, czerpanie radości ze wspólnej zabawy a także pobudzanie wyobraźni dzieci poprzez działania o charakterze intelektualno- emocjonalnym.

Dzięki temu projektowi, dzieci z grupy „Motylków" chętnie uczestniczyły w uroczystościach przedszkolnych i zabawach, uczyły sie współpracy z innymi dziećmi, twórczo i z zaangażowaniem brały udział w proponowanych przez nauczyciela (koordynatora projektu) działaniach,uczyły się być koleżeńskie, pomocne i miłe dla innych dzieci, wesoło i swobodnie bawiły sie przy muzyce czy wspólnych zdjęciach pamiątkowych.

W procesie monitoringu i ewaluacji zgodności założeń, celów projektu z osiągniętymi wynikami, podjęte zostały następujące działania:

- rejestracja przebiegu realizacji zadań wynikających z projektu w formie zdjęć-

- zamieszczanie ich na stronie internetowej placówki a także na stronie internetowej Organizatora,

- sporządzenie sprawozdania z realizaci projektu.

Jako placówka, która spełnia wymagania wynikające z regulaminu projektu otrzymaliśmy certyfikat za udział w projekcie.

20230613_105044.jpg (2.95 MB)