"Zakodowana Krainy Przygód Zosi" - projekt

Grupa Niedźwiadki w roku szkolnym 2024/2025 bierze udział w całorocznym, międzynarodowym projekcie STEAM pod nazwą „Zakodowana Kraina Przygód Zosi”. To wyjątkowa inicjatywa, która wprowadzi dzieci w fascynujący świat nauki poprzez zabawę, rozwijając przy tym umiejętności pracy w zespole oraz kreatywnego myślenia.

Korzyści dla Niedźwiadków z realizacji projektu:

·      Rozwój kompetencji STEAM – dzieci  zyskają umiejętności z zakresu  nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki w sposób zintegrowany i praktyczny.

·      Kreatywne myślenie – realizacja zadań pobudzi wyobraźnię i twórcze podejście do rozwiązywania problemów.

·      Umiejętności kodowania – poprzez zabawę, dzieci nauczą się podstaw programowania, co rozwinie ich logiczne myślenie.

·      Praca w grupie – współpraca nad projektami pozwoli uczniom doskonalić umiejętności komunikacji i współdziałania w zespole.

·      Świadomość kulturowa – zadania związane z różnorodnymi świętami poszerzą wiedzę uczniów na temat różnych tradycji i zwyczajów.