Spotkanie adaptacyjne dla dzieci 3 letnich przyjętych do przedszkola.

Data: 31.08.2021 r., godz. 16.00    Liczba odwiedzających: 549

Serdecznie zapraszamy dzieci 3 letnie przyjęte do przedszkola podczas rekrutacji, na spotkanie, które odbędzie się 31 sierpnia  2021 r. o godzinie 16.00 w przedszkolu.

Przypominamy o konieczności dezynfekcji rąk przy wejściu i zasłanianiu ust i nosa maseczką (tylko osoby dorosłe).

Debiut w przedszkolu to niełatwa sprawa! Malucha czekają poważne zmiany w życiu, często trudne do zaakceptowania. Ale to co nowe, wcale nie musi być niedobre. Do trudnych sytuacji trzeba po prostu dziecko i siebie przygotować.

Co może pomóc w adaptacji:

-informowanie dziecka o tym, że czas w przedszkolu będzie spędzało w towarzystwie innych dzieci, bez rodziców,

-ważne jest, aby rodzice podczas rozstania z dzieckiem byli spokojni (dziecko wyczuwa niepokój dorosłych),

-zabawy z dzieckiem „w przedszkole”, przedstawianie jego realnych zalet, m.in. obecność rówieśników, wielość zabawek,

-akceptacja płaczu dziecka przez rodziców - naturalnej, zdrowej reakcji na nową sytuację (nie należy dziecka zawstydzać) – szybka zmiana uczuć dziecka powoduje, że za chwilę jest wesołe i świetnie się bawi. Dziecku, Rodzicom i sobie życzymy, aby ten pierwszy krok do samodzielności łączył się z miłymi przeżyciami.

Do zobaczenia.

Rok szkolny rozpoczynamy w środę 1 września 2021r.

Przedszkole czynne jest od godziny 6.30 do godziny 17.00.

Prosimy aby dzieci przyprowadzane były do godziny 8.30. O tej porze jest podawane dzieciom pierwsze śniadanie. Następne posiłki to drugie śniadanie o godzinie 11.15 oraz obiad o godzinie 14.00.

Wyprawka dla dzieci:

-podpisane kapcie,

-ubranka na zmianę w podpisanym worku gimnastycznym,

-paczka chusteczek higienicznych i chusteczek mokrych. Czas pobytu dzieci w przedszkolu, szczególnie na początku "przedszkolnej przygody" ustalają rodzice. W tej sprawie, każdego dnia rano kontaktujemy się z nauczycielem w grupie. Można też będzie skontaktować się z przedszkolem telefonicznie: nr tel.  22 774 45 91.

Ogólne informacje o przedszkolu są zamieszczone na naszej stronie internetowej www.pm10.legionowo.pl  Zakładka "O nas".

Inne sprawy organizacyjne omówione zostaną na spotkaniu 31 sierpnia.