"W świecie dinozaurów"

26 lutego, w Dniu Dinozaura grupa Minionków rozpoczęła projekt edukacyjny "W swiecie dinozaurów".

Choć dinozaury dawno juz wyginęły, to nie przestają fascynować dzieci. W czasie projektu Minionki zbierały i wymieniały się informacjami dotyczącymi prehistorycznych stworzeń. W czasie wielu zabaw dzieci poznały historię dinozaurów, prawdopodobne przyczyny ich wyginięcia, rodzje dinozaurów oraz ich bardzo trudne nazwy. Poznalismy zawód paleontologa na podstawie historyjki obrazkowej oraz naszych działań, kiedy to musieliśmy znaleźć kości dinozaurów ukryte w piasku i ułożyć z nich szkielet przy użyciu nowoczesnej technologii "Magicznego dywanu". Oglądaliśmy książki o dinozaurach przyniesione przez Wojtka, obserwowaliśmy jak porusza się i jakie odgłosy wydaje Tyranozaur którego przyniosła Maja. Dzięki multimedialnym kartom demontracyjnym i okularom 3D podziwialiśmy dinozaury, które wyglądały jak żywe. Tematyka dinozaurów stała się też okazją do rozwijania kompetencji matematycznych. Wesoła piosenka pt. "Dinozaury" którą śpiewaliśmy stała się świetnym akompaniamentem do zabaw ruchowych. Rozwijaliśmynaszą kreaywnośc i zdolności manualne poprzez prace plastyczne, w których uczyliśmy sie rysowac dinozaura, a na zakończenie projektu każdy przedszkolak wykonał swojego dinozaura z papierowego talerzyka pomalowanego farba i kolorowego papieru.