Dzień Przedszkolaka u Minionków.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień  Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka

Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Minionki świętowanie rozpoczęły już w ranku od nadmuchiwania kolorowych baloników. Później były wesołe zabawy przy muzyce, z chustą animacyjną, okrzyki z okazji święta, wręczenie medali. Radość, śmiech i głośny śpiew przedszkolnych piosenek świadczyły o wspaniałej zabawie. Kolejny Dzień Przedszkolaka już za rok. My jesteśmy przekonani, że w naszym przedszkolu dzieci świętują go również we wszystkie pozostałe dni roku.