Innowacja "Matematyka w kuchni ukryta"

Najważniejszym celem innowacji pedagogicznej "Matematyka w kuchni ukryta", jest umożliwienie dzieciom zapoznania się z fundamentalnymi działaniami matematycznymi, lecz w przystępnej, gdyż nawiązującej do kulinariów formie. Jednocześnie, innowacja stanowić będzie platformę służącą propagowaniu zasad zdrowego odżywiania. W innowacji położono nacisk na zdolność praktycznego wykorzystywania matematyki w czynnościach dokonywanych w kuchni a związanych z przygotowaniem posiłków.

Wiemy z naszych obserwacji i wspólnie podjętych działań, że wszystkie podjęte przez nas aktywności spotkały się z wielką aprobatą dzieci. Uczyliśmy się w najlepszy sposób, bo przez zabawę, działania oraz doświadczenia.  Wszystkie potrawy, które dzieci wspólnie z nami przygotowały, zjadały w mgnieniu oka i z wielkim apetytem. Poznawalismy zatem nie tylko pojęcia i działania matematyczne, ale również próbowaliśmy różnych smaków, poznawaliśmy przyprawy i kształtowalismy nawyki zdrowego żywienia.

Zapraszamy do obejżenia relacji z naszych przygód kulinarno-matematycznych, i życzymy smacznego!:)