"Oswoić pająka"

Spotykamy je od wczesnej wiosny do później jesieni. Zasiedlają okoliczne łąki, pola, lasy ale i ochoczo zajmują stanowiska w naszych mieszkaniach, domach i wszelkiego rodzaju zabudowaniach. Jeśli nie widzimy ich samych, to z pewnością bez trudu możemy dostrzec ich misternie tkane twory - pajęczyny.

O kim mowa? Pająki - to bohaterowie naszego projektu którzy wszystkim są znane, ale czy aby napewno? Natura często zapewnia nam możliwość ich obserwacji gdy odwiedzają nasze domy lub gdy spotykamy je w czasie pieszych wycieczek wlasach i parkach. To stworzenia z natury stateczne, pozostające w bezruchu, cierpliwie wyczekujące na smakowity posiłek. Pająki są z nami od zawsze i być może stąd przekonanie, że wiele o nich wiemy. Te ośmionogie istoty, tak pożyteczne, a jednocześnie niedocenione, zainspirowały nas do ich blizszego poznania. Realizując projekt o pająkach, bedziemy mieli okazje zweryfikować posiadane wiadomosci na ich temat, ale rowniez wzbogacic wiedzę o nowe informacje. Nadrzędnym celem projektu jest uświadomienie dzieci o pożytecznej roli, jaką pająki odgrywaja w przyrodzie i ludzkich siedliskach oraz uzmysłowienie im, że  nie nalezy się ich obawiać, a tym bardziej - zabijać.

"Pająki - nasi mali przyjaciele" wystawa prac plastycznych dzieci z legionowskich przedszkoli wynikająca z realizacji projektu.

20220525_090454_resized_1.jpg (8.95 MB) 20220525_090525_resized_1.jpg (7.27 MB)

Warszataty z rodzicami z robienia "pajączków na szczęście"