MAM 6-LAT NAZYWAM, ROZPOZNAJĘ I AKCEPTUJĘ EMOCJE

Data wprowadzenia: 25.09.2023r.

Data zakończenia: 31.05. 2024r.

Założenia ogólne

Adresatami innowacji jest grupa „Motylki” dzieci 6- letnie

Czas realizacji innowacji obejmuje rok szkolny 2023/2024

Zajęcia realizowane będą jako element zajęć dodatkowych – grupowych.

Opis innowacji

W ramach innowacji nauczyciel będzie wprowadzał dzieci w świat emocji w sposób spójny, rozpoczynając od podstawowej wiedzy związanej z właściwym rozpoznawaniem i nazywaniem emocji. W tym celu przeprowadzonych zostanie sześć zajęć, podczas których dzieci zostaną zapoznane z sześcioma podstawowymi emocjami (smutek; zaskoczenie; obrzydzenie/wstręt; radość; gniew/złość; strach), nauczą się je rozpoznawać i nazywać. W drugiej części innowacji nauczyciel zrealizuje zajęcia, na których uprzednio zdobyta wiedza, zostanie wykorzystana w praktyce. Dzieci w różnorodny sposób będą mogły przećwiczyć umiejętność nazywania towarzyszących im emocji, aby finalnie być ich świadomymi i potrafić je zaakceptować, a tym samym właściwe na nie reagować.

Agnieszka Dobrowolska